Valige RiikValige Riik
Eesti - Professionaal

iQ Optima 1.5 MM

Picture of iQ Optima 1.5 MM

IQ Optima 1.5 mm on Tarketti iQ põrand, mis tähendab, et tegemist on kvaliteetse, lihtsalt hooldatava homogeense vinüülpõrandaga, mis sobib ärikasutusse. Sari sisaldab 10 värvipaletti, mis jätab suure vabaduse teha sobiv värvivalik ning on ideaalne ka seinakattena - seda saab paigaldada nii vertikaalselt kui horisontaalselt väheste liitekohtadega. Vaata lisaks IQ Optima 1.5 mm on Tarketti iQ põrand, mis tähendab, et tegemist on kvaliteetse, lihtsalt hooldatava homogeense vinüülpõrandaga, mis sobib ärikasutusse. Sari sisaldab 10 värvipaletti, mis jätab suure vabaduse teha sobiv värvivalik ning on ideaalne ka seinakattena - seda saab paigaldada nii vertikaalselt kui horisontaalselt väheste liitekohtadega. Vaata vähem

 • Elegantne.
 • 10 värvipaletti - suurem valikuvõimalus.
 • 1.5 mm versioon: ideaalne seinakattena - saab paigaldada nii vertikaalselt kui horisontaalslet väheste liitekohtadega.
 • iQ tooted - Unique Surface Restoration
 • Kogu toote ehitus ning koostis tagavad suurepärased puhastusomadused.
 • Madlaim elutsüklikulu.

Disain

 • valge
 • helehall
 • tumehall
 • helebeeŽ
 • kollakasbeeŽ
 • salveiroheline
 • beeŽ
 • keskmine hall
 • helesinine
 • keskmine sinine
TEHNILISED PARAMEETRID
Valguskindlus (EN ISO 105-B02) - Tase ≥ 6
tuletundlikkus Bfl-s1
Elektrilised omadused - staatiline elekter (EN 1815) - kV < 2
Soojusjuhtivus 0.015
Vastupidavus bakteritele (EN ISO 846 Part C) Does not favour growth
TEHNILISED OMADUSED
Kogupaksus (EN 428) 1.5 mm
Kulumiskihi paksus (EN 429) 1.5 mm
Kogukaal (EN 430) 2.115
Ühik KG/M²
Kulumisgrupp - mahukadu (EN 660 – 2) - Grupp T
Kulumisgrupp - mahukadu (EN 660 – 2) - mm3 ≤ 2.0
Jääksurve mõju (EN 433) - mm Approx. 0.03
ÜLDKIRJELDUS
Kirjeldus (EN 649) Homogeneous single layered vinyl flooring
SERTIFIKAAT JA KLASSIFIKATSIOON
Klassifikatsioon- kaubanduslik (EN 685) - klass 32
Klassifikatsioon - tööstuslik (EN 685) - klass 41
Põrutusheli vähendamine (EN ISO 717-2) - Lw - dB Approx. 4
Tootjatehase aadress Tarkett AB S-372 81 Ronneby Sweden

TARKETTI TASAKAALUSTATUD VALIK IQ sari on osa Tarketti säästvate lahenduste valikust. Tegemist on integreeritud süsteemiga, mis võimaldab leida tasakaal kõigi vajaduste vahel tehes valikuid, mis on säästvad ning ka esteetiliselt hästi kokku sobivad.

Paremad materjalid Tarketti IQ tooted põhinevad kuni 59 % ulatuses naturaalsetel materjalidel, mh sool ja mineraaltäitematerjalid. Kasutame võimalikult suures ulatuses kohalikke tarnijaid, et vähendada seeläbi transpordi mõju keskkonnale.

Ressursside hoole Tarketti iQ sari on toodetud Ronneby's, Rootsis. Tehase järgib keskkonnajuhtimissüsteemi standardit (ISO 14001) ja on alates 2003. aastast jätkuvalt vähendanud oma keskkonnamõju. Tehases tekkivate jäätmete vähenemine 54% võrra, 60% madalam LOÜ emissioon. Tehase veetarbimine on korraldatud läbi suletud süsteemi ning 53% kasutatud energiast tuleb taastuvatest allikatst (veeenergia, tuuleenergia, biokütused). Nagu kõik muud Tarketti tehased, läbib ka Ronneby tehas iga kahe aasta tagant ettevõttevälise keskkonnaauditi. 2009. aastal ei tuvastatud Ronneby tehases ühtegi riski.

Inimsõbralikud ruumid Tarketti iQ sari on märkimisväärseks tervise, hügieeni ja heaolu tagajaks: Tänu unikaalsele Surface Restoration omadustele ei vaja poleerimist ega vahatamist. See vähendab puhastuspersonali töökoormust ning vähendab märkimisväärselt vajadust vee ja puhastusvahendite ning puhastamisele ja hooldusele kuluva energia järele. Madal puhastus- ja hoolduskulu tähendab kuni 30% kokkuhoidu ning seega on tegemist odavaima saadavaloleva elutsüklikulu ning oluliselt parema investeeringutasuvusega põrandaga. Väga madal LOÜ emissioon tagab hea siseõhu kvaliteedi: iQ sarja keskmine < 20 μg/m3 28 päeva jooksul – ületab Euroopa Standardi nõudeid viiekümnekordselt (1000 μg/m3 ).

Korduvkasutamine ja ringlussevõtt Tarkett oli üks esimestest põrandavalmistajatest, kes alustas tootmisjäätmete korduvkasutamist ning on oma tööstusharus eeskuju näitajaks. 2008. aasta jooksul koguti üle kogu Euroopa 411 tonni põrandakattematerjali ning võeti meie Ronneby tehases ringlusse. Ronneby tehases toodetav IQ sari sisaldab keskmiselt: 25,5% kombineeritud tootmisjärgseid/paigaldusjärgseid jäätmeid. Tootmisjärgsete materjalide kasutus on alates 2003. aastast suurenenud 26% võrra. ISO 14001 sertifikaat nr 2000-SKM-AQ-886 ISO 9001 sertifikaat nr 2000-SKM-AE-255