Valige RiikValige Riik
Eesti - Professionaal

Investeering kvaliteeti - tootmine ilma ftalaatideta

Otsuse kasutada oma Euroopa vinüülist põrandakatete tootmises ftalaadivabasid plastifikaatoreid võttis Tarkett vastu aastal 2014.

Osana Tarkett´i pühendumisest suuremale jätkusuutlikkusele ja ökoinnovatsioonile on need uued ftalaadivabad tooted¹ töötatud välja selleks, et parandada sisekeskkonda ja õhu kvaliteeti. Tarkett´i valitud ftalaadivabad plastifikaatorid on heaks kiidetud toiduga kokku puutuvates nõudes ja neid võib kasutada laste poolt suhu panemiseks mõeldud mänguasjade valmistamisel.

„Meie ökoinnovatsiooni programm ja pühendumine jätkusuutlikkusele on ehitatud ümber meie klientide, et luua neile parim toode. Meie eesmärk on pakkuda mugavamaid, tervislikumaid ja inimsõbralikumaid siseruume ilma toimivuse ja disainikogemuse osas järeleandmisi tegemata“ selgitab Tarkett Group'i uuringute, innovatsiooni ja keskkonna üldjuht Anne-Christine Ayed. „Selle uue elastsete põrandakattetoodete põlvkonna lansseerimine märgib Tarkett´i jaoks järjekordset verstaposti teekonnal keskkondliku jätkusuutlikkuse suunas ja julgustab tööstusharu tulevatel aastatel meile järgnema“.

Meie pühendumine jätkusuutlikkusele ja ökoinnovatsioonile

See otsus on ühildatud meie kauaaegse püüdlemisega jätkusuutlikkuse ja ökoinnovatsiooni poole, et pakkuda mugavamaid, tervislikumaid ja inimsõbralikumaid siseruume ilma toimivuse ja disainikogemuse osas järeleandmisi tegemata.

Kasutamaks parimad turul olevaid tehnoloogiaid hindame me oma materjale regulaarselt ja pidevalt. Aastast 2011 oleme me rakendanud „Cradle to Cradle“ põhimõtted koostöös Saksamaa keskkonnakaitsega EPEA, mis toetab meid öko-disainides tooteid ja püüdlustel saada "suletud ringiga" ettevõtteks. Eesmärgiks on hinnata ja valida välja materjalid, mis on head inimestele ja keskkonnale ning mida saab toodete kasutusea lõpus ümber töödelda ja tehniliste või bioloogiliste „toitainetena“ taaskasutada.

Püüame ulatuslike tööstuslike ja akadeemiliste partnerluste kaudu pidevalt parandada oma toodete koostist ja nende mõju tervisele ning keskkonnale nende kasutusea igas etapis.

Täiendav teave

1) Ameerika Astma- ja Allergiasihtasutus AAFA tunnustab Tarkett´i panust parema sisekeskkonna loomisse läbi astma- ja allergiasõbraliku sertifikaadi™ tunnustamist mõnele vinüül põrandakattele, mis kasutavad ftalaadivabu plastifikaatoreid (nt FiberFloor ja iQ Natural).

2) Euroopas alustas Tarkett´i Rootsi tehas ftalaadivabade vinüülist põrandakatete tootmist aastal 2011 ja ülejäänud neli tehast (Prantsusmaa, Luksemburg, Saksamaa, Suurbritannia) alustasid kõigi ftalaadivabade eluruumidele mõeldud vinüülist põrandakatete tootesarjade² tootmist 2014. aasta jaanuariks ning kõigi professionaalsete põrandakatete tootesarjade tootmist 2014. aasta keskpaigaks. Põhja-Ameerikas algas jätkuv töö 2010. aastal. Mõned tooted võivad veel sisaldada piiratud koguses ftalaati, mis pärineb varasematest tootmisjärgsetest või enne või pärast kliente ümber töödeldud materjalidest.

3) Tarkett on asunud antud tööstusharu eestvedajaks lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ) emissiooni vähendamises - 10 kuni 100 korda madalama tase kui kõige rangem maailmas olev standard - panustades nii paremasse siseõhu kvaliteeti. Kõigi Tarkett´i Euroopas toodetud vinüülist või linoleumist toodete LOÜ-koguemissioonid on alla 10 kuni 100  μg/m3 (28 päeva möödudes).

4) Aastast 2011 on Tarkett koostöös Saksamaa keskkonnakaitsega EPEA rakendanud „Cradle to Cradle“ põhimõtteid, mis toetab Tarkett Group'i toodete ökoloogilist disainimist ja püüdlustel saada „suletud ringi“ ettevõtteks. Eesmärgiks on hinnata ja valida välja materjalid, mis on head inimestele ja keskkonnale ning mida saab toodete kasutusea lõpus ümber töödelda ja tehniliste või bioloogiliste „toitainetena“ taaskasutada. „Cradle to Cradle“ lähenemise rakendamisega toote kasutusea igas etapis püüab Tarkett materjale korduvalt taaskasutada ilma kvaliteedi või klientidele pakutava väärtuse osas kompromisse tegemata, panustades seega ressursside ammendamise ja jäätmete tootmise vähendamisse, parandades samal ajal inimeste heaolu.

1- Välja arvatud ümbertöödeldud sisu
2- Välja arvatud üks kollektsioon, mis moodustab 2% Euroopa toodangust