Valige RiikValige Riik
Eesti - Professionaal

Elutsukli maksumuse analüüs

Oleme liidrid pinnatöötluse tehnoloogias, samuti leidmisel materjale ja konstruktsioone, mis annavad parimaid hoolduse omadused ja seega ka parima elutsükli maksumuse.

Aastal 1975, Tarkett leiutas PUR pinnatöötluse, mis on verstapost põrandakate tööstusele. Meie innovatsioon on leidnud palju poolehoidu teiste tootjate poolt.

Elutsükli kogumaksumus
Tegelik põrandakate maksumus sisaldab ostu-, paigaldus, puhastus ja hooldus kulud kogu elutsükli kestel. Elutsükli kulude Tarkvara (LCC) on välja töötatud Tarketti poolt, mis ühendab kõiki neid parameetreid ja hindab tegeliku põrandakate maksumuse.

8/92 kontseptsioon
LCC programm on tõestanud, et 20-aastase perioodi jooksul, puhastus-ja hooldusvahendid moodustavad keskmiselt 92% selle kogumaksumusest. Ostmine ja paigaldamine moodustavad vaid 8%.
Hea põhjus osta Tarkett.

Kuni 30% kokkuhoidu
LCC on tõestanud: kui valite Tarketti põrandakatte mis on toodetud kõrge kvaliteediga toormaterjalidest ja silmapaistva PUR tugevdusega, teie hooldus ja puhastus kulud võivad kahaneda kuni 30%.
Hea põhjus osta Tarkett.

Investeeringute tasuvus
Johnsonite on Tarketti gruppi kuuluv ettevõte mis esmakordselt töötas välja kõrgtehnoloogilise keskkonna kontseptsiooni, pakudes lahendusi läbi töötajate motivatsiooni, ohutust ja tõhusust.

Nutikate lahenduste läb säästmine.
Tarkett on välja töötanud palju nutikaid lahendusi, et vähendada kulusid mitte ainult kogu toote elutsükli, vaid ka paigaldamise ajal. Liimivaba paigaldamine, näiteks on lahendus, mis lihtsustab paigaldust, parandust ja põrandakate deinstaleerimist.

Kõrge vastupidavus
TMeie toodete äärmine vastupidavus ületab kõikvõimalikke tänapäeva norme ja garanteerib investeeringu väärtuse.
 

Elutsükli maksumus ja jatkusuutlikus

Kõik meie tegevused põhinevad elutsükli perspektiivis, jatkusuutliku keskkonna seisukohalt. Me kavatseme jatkata seda teed – see on meie vastutus ja me näeme selles vajadust.

Oleme alati püüdnud vähendada meie toodete keskkonnamõjusid kogu nende eluea jooksul. Mitmed aspektid tuleb arvesse võtta: tooraine, toode, ehitamine ja tootmine, transport, paigaldamine, puhastamine ja hooldus ning lõpuks, ringlussevõtu ja jäätmete käitlemise kohta. Kõik meie arendustegevuste aluseks on ülalnimetatud aspektid.
 

Tarkett on võtnud kohustuse põhjaliku LCA programmi ISO standarditele, mille eesmärk on:

  • Kasutada keskkonnasõbralike projekteerimis vahendeid, arendada täielikult keskkonnasõbralikke tooteid
  • Hoida kliente kursis Tarkett toodete ja protsesside keskkonnamõjuga regulaarselt uuendatuva dokumendi (EPD) kaudu, mis näitab meie pühendumust keskkonna jatkusuutlikuse
  • Võimaldavad inimestel valida sobivat tooted erinevate ehitusstanadrtite abil (näiteks LEED GBC USA, HQE Prantsusmaal või BRE Suurbritannias).

LCA põhikriteeriumid :

  • Kliimamuutuse CO2 ja teised kasvuhoonegaasid
  • Atmosfääri hapestumine
  • Õhu ja vee reostamine
  • Energiaressursside kasutamine
  • Siseõhu kvaliteet - lenduvad orgaanilised ühendid VOC
  • Jäätmed - korduskasutamine, ümbertöötlemine ja keskkonnast kõrvaldamine.